Duszek: potrzebujemy patriotyzmu gospodarczego także w przemyśle farmaceutycznym

„Polski rząd powinien wspierać wszystkie polskie firmy, najwyższy czas, by zajął się także przemysłem farmaceutycznym” – mówi w rozmowie z ISBzdrowie Marcin Duszek, poseł na Sejm (PiS), członek Komisji Zdrowia i zespołu parlamentarnego ds. przedsiębiorczości i wspierania patriotyzmu gospodarczego. – „Musimy mieć na uwadze sektor, który bardzo dynamicznie się rozwija i należy do najbardziej innowacyjnych branż. To może być jedna z tych branż, która stanie się kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

Pytany przez ISBzdrowie co na tym zyskają polscy pacjenci odpowiada: „polscy pacjenci będą się czuli bardziej bezpieczniej wiedząc, że nie zabraknie dla nich leków, bo są one produkowane w Polsce. Powinniśmy zrobić wszystko by takich preparatów było jak najwięcej. To kwestia bezpieczeństwa, ale nie bez znaczenia jest także to, że zyska na tym budżet państwa w postaci podatków” – wyjaśnia Duszek.

Jak dodaje RTR (Refundacyjny Tryb Rozwojowy) powinien zostać wdrożny jak najszybciej, bo nie ma już czasu na dyskusję, tylko jest czas na działanie. „Mam nadzieję, że już niedługo nie będziemy mówić czy wprowadzić RTR, ale jakie korzyści z tego rozwiązania mamy” – dodaje.

 

Polecamy więcej materiałów wideo na portalu ISBnews.tv