MedApp ma umowę z litewską spółką T Optimus na dystrybucję systemu CarnaLife

MedApp podpisał pierwszą umowę zagraniczną – z litewską spółką dystrybucyjną T Optimus. Kontrakt określa warunki dystrybucji systemu telemedycznego CarnaLife na rynku litewskim, estońskim oraz łotewskim. MedApp planuje rozszerzenie dystrybucji na kolejne kraje, podała spółka.

„To nasza pierwsza umowa na rynku zagranicznym. Wejście na rynek litewski, estoński oraz łotewski jest dla nas pierwszym krokiem do dalszej ekspansji zagranicznej, które należą do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie pod kątem innowacyjności. Cieszy nas fakt, że nasz produkt zyskał zainteresowanie na rynkach zagranicznym. T Optimus to jedna z większych spółek posiadająca wieloletnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego” – powiedział Mateusz Kierepka, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśliła, że kraje bałtyckie zaliczają się do jednych z bardziej otwartych krajów na nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania polepszające między innymi jakość ochrony zdrowia. Wśród krajów bałtyckich, w kontekście nowych technologii prym wiedzie Estonia. Jej nowoczesność i otwartość na innowacyjne produkty przyciąga młode talenty z zagranicy.

„Liczymy, że jest to krok w przyszłość, który zaowocuje rozszerzeniem dystrybucji na inne kraje, a w szczególności kraje skandynawskie, które pod kątem rozwoju są najbardziej atrakcyjne w Europie” – dodał Kierepka.

Analityczny system telemedyczny Carna Life spółki MedApp aktualnie rozpoznaje ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG. Wchodzące w skład systemu moduły, zaprojektowane specjalnie na użytek pacjentów, lekarzy specjalistów i placówek medycznych, obsługiwane są przez inteligentne, chmurowe algorytmy biomedyczne. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.

„Telemedycyna rozwija się prężnie na rynku globalnym. Jest to rozwiązanie, które ułatwia pacjentowi dostęp do opieki medycznej, a także może zaoszczędzić czas na dojazd czy zminimalizować wizyty u lekarza. Nasz produkt niewątpliwe jest rozwiązaniem, które daje takie możliwości, a tym samym ułatwia kontakt pacjenta z lekarzem oraz w szybki sposób pozwolą zdiagnozować stan zdrowia pacjenta” – dodał prezes.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie – telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA.

(ISBnews)