Scope Fluidics: Priorytety 2019 to II seria testów PCR|ONE i linia produkcyjna

Wśród priorytetów Scope Fluidics na bieżący rok są druga seria testów walidacyjnych systemu PCR|ONE i uruchomienie linii produkcyjnej, poinformował prezes Piotr Garstecki.

„W projekcie PCR|ONE podążamy zgodnie z zapowiedziami. W III kwartale chcemy powtórzyć badania przedkliniczne w zakresie podobnym do tego, co w ub.r. w Alab Laboratoria, by przetestować docelowy produkt. W kwestii umiejscowienia produkcji, ze względów budżetowych i
kontroli czasu, postanowiliśmy we własnym zakresie zainstalować pilotażową produkcję. Zaczynamy więc rozbudowywać dotychczasową infrastrukturę, tak żeby przejść certyfikację ISO i zwalidować ją do produkcji kartridży PCR|ONE” – powiedział ISBnews Garstecki podczas GPW Innovation Day.

Jesienią ub.r. Scope Fluidics zakończył próby systemu w Alab Laboratoria. Przeprowadzono ponad 200 testów z Genexpert i system uzyskał pozytywne komentarze od użytkowników.

„Działa biochemia, oczyszczanie próbki, wykrywamy gronkowca. Teraz wprowadzamy zmiany w konstrukcji kartridży w ramach integracji, by jeszcze poprawić wyniki badań oraz zoptymalizować koszty produkcji. Prace biochemiczne i nowa zoptymalizowana generacja systemu są w toku i, jak wspomniałem, będą testowane w III kw.” – dodał prezes.

Zarząd ocenił, że „powoli wchodzi na radar potencjalnych nabywców systemu”. „Za wcześnie na konkretne zdarzenia w tym temacie. Realizujemy założony harmonogram. Potencjalnych nabywców będą interesowały przede wszystkim wyniki drugiej serii testów walidacyjnych, których spodziewamy się w III kw.” – podsumował Garstecki.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)