Piróg, Biomed Lublin: na najbliższe kwartały patrzymy z optymizmem

Biotechnologiczna spółka w I kwartale 2019 roku zwiększyła niemal trzykrotnie zysk operacyjny oraz ponad dwukrotnie zysk netto. Przychody wzrosły o niemal 40% r/r. Spółka zażegnała problemy z dostawą BCG i skupia się na konsekwentnym realizowaniu strategii.

Przychody giełdowego producenta leków w I kwartale 2019 roku wzrosły r/r niemal o 40% do poziomu 9,8 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 991 tys. zł (+282,6% r/r), a zysk netto 207 tys. zł (w 2018 strata 485 tys. zł).

„Poprawa wyników to przede wszystkim efekt konsekwentnie realizowanej strategii polegającej między innymi na rozbudowywaniu mocy produkcyjnych kluczowych produktów spółki, rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz wspieraniu naszych krajowych partnerów biznesowych w działaniach promocyjnych. Na najbliższe kwartały patrzymy z optymizmem, ze względu na dobrą sytuację rynkową w kraju i za granicą. Liczymy, że uda nam się utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu sprzedaży do końca br.” – wyjaśnia cytowany w komunikacie Marcin Piróg, prezes Biomed Lublin.

Realizacja celów sprzedażowych wiąże się z koniecznością dalszej, znacznej rozbudowy mocy produkcyjnych. Aby skutecznie konkurować na rynku krajowym i zagranicznym, Biomed Lublin inwestuje w Centrum Badawczo Rozwojowe.

„W drugim kwartale ubiegłego roku ukończono inwestycję, która pozwoliła nam podwoić produkcję Distreptazy oraz potroić Onko BCG. Drugim etapem umożliwiającym ekspansję sprzedaży będzie realizacja Centrum Badawczo Rozwojowego BCG. W styczniu podpisaliśmy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju Umowę o dofinansowanie pokrywające 60% kosztów inwestycji. Inwestycję rozpoczniemy w 4 kwartale br.” – dodaje Piróg.