Medicover Stomatologia zainwestował w klinikę ortodontyczną Orto-Aidi

Medicover Stomatologia powiększyło się o klinikę ortodontyczną Orto-Aidi, specjalizującą się w zaawansowanej stomatologii oraz pełnej cyfryzacji w planowaniu procesu leczenia dentystycznego, podał Medicover.

Klinika Orto-Aidi to 9 nowoczesnych gabinetów, pracownia RTG oraz laboratorium, w którym wykonywane są prace protetyczne i aparaty ruchome. Zespół kliniki tworzą ortodonci, implantolodzy, protetycy, endodonci oraz specjaliści stomatologii zachowawczej, podano.

„Klinika Orto-Aidi, która właśnie dołączyła do Medicover Stomatologia, to jedno z tych miejsc, które daje pacjentom dużą kontrolę nad tym, jak przebiega proces leczenia i jakie efekty osiągniemy. Nasza współpraca pozwoli wzmocnić kompetencje całej sieci Medicover Stomatologia w zakresie ortodoncji. Widzimy duży potencjał w szerokiej wymianie know-how i najlepszych praktyk w zakresie podejścia do pacjenta oraz najnowszych i najbardziej skutecznych osiągnięć medycznych i stomatologicznych” – powiedziała dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia Wioletta Januszczyk, cytowana w komunikacie.

Specjaliści w klinice Orto-Aidi podejmują się leczenia najtrudniejszych przypadków, wymagających opieki interdyscyplinarnej. Specjaliści projektują proces leczenia, wykorzystując skanery wewnątrzustne i oprogramowanie komputerowe, podano również.

„Ważnym elementem, który możemy uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest większe zaangażowanie pacjenta w proces leczenia. To możliwe między innymi dzięki wspólnej pracy nad wizualizacją efektów leczenia – również estetycznych. Na co dzień korzystamy z systemów komputerowych, a pracę na tradycyjnych modelach gipsowych zastąpiliśmy modelami 3D. Aby takie przedsięwzięcie odniosło sukces, trzeba wytrwa­łości i ciężkiej pracy. Jest to ciągła inwestycja – w siebie, cały zespół i sprzęt, na którym pracujemy. Wyznajemy zasadę, że lekarz powinien przede wszystkim dbać o dobro pacjenta, dlatego zapewniamy stały dostęp do najnowszych tech­nologii i nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje” – dodał właściciel kliniki Orto-Aidi Nedal Aidi.

Klinika w leczeniu ortodontycznym wykorzystuje własny system aparatów nakładowych, które produkuje dzięki dostępnej na miejscu pracowni protetycznej. To jedno z rozwiązań dostępnych dla pacjentów obok tradycyjnych aparatów stałych i ruchowych oraz nakładek.

„Kiedy zakładaliśmy naszą klinikę, chcieliśmy, aby każdy pacjent miał możliwość leczenia interdyscyplinarnego w jednym miejscu. Dziś wykonujemy pełną diagnostykę, bo to na niej opieramy późniejszy plan leczenia. Spotykamy się, aby w zespole dokładnie przeanalizować dany przypadek i potrzeby pacjenta oraz ustalić optymalną ścieżkę leczenia. Zaufanie jest dla nas ogromną wartością, dlatego gwarantujemy naszym pacjentom, że koszt leczenia zawarty w planie nie zmieni się w czasie jego trwania” – podsumowała właścicielka kliniki Orto-Aidi Małgorzata Pobol-Aidi.

Medicover Polska od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną. Oferuje usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych, które przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Medicover Polska jest obecny we wszystkich regionach Polski.

(ISBnews)