238 przypadków. Pacjent zero wychodzi do domu

„Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie jest i dobra wiadomość. „Kolejne wyniki „pacjenta zero” są negatywne, a to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i jutro wypisać do domu” – poinformował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. „Pacjent zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W szpitalu przebywał od 2 marca.

Z danych resortu zdrowia wynika, że obecnie z powodu koronawirusa hospitalizowane są 833 osoby, 14,5 tys. objęto kwarantanną, a ponad 22 tys. zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 35 tys. 853 osoby.