PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
sobota, 13 czerwca, 2026
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Strona główna Aktualności Dirk Kreder został powołany na stanowisko prezesa Mabionu

Dirk Kreder został powołany na stanowisko prezesa Mabionu

budynek formy biofarmaceutycznej Mabion

Dirk Kreder złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej Mabionu. Jednocześnie rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 16 marca Dirka Kredera na prezesa zarządu I wspólnej kadencji spółki.

„Dirk Kreder posiada duże doświadczenie oraz szeroką sieć kontaktów w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, silną świadomość biznesową oraz doświadczenie w zarządzaniu małymi i dużymi przedsiębiorstwami z branży farmaceutycznej w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przyczynił się do rozwoju i rejestracji leków biopodobnych oraz generycznych na terenie Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Kanady, Australii, Japonii oraz na innych rynkach. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie przy rozwoju i komercjalizacji ponad 20 leków” – czytamy w komunikacie.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)