Chatbot o pandemii – wiarygodne źródło informacji na socjalach Premiera

Polski startup Chatbotize stworzył chatbota, który automatycznie odpowiada na najważniejsze i najczęściej powtarzające się pytania związane z epidemią koronawirusa. Chatbot dostępny jest na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Facebooku.

Udostępniony przez Kancelarię Premiera chatbot pozwala szybko uzyskać najbardziej aktualne, sprawdzone i oficjalne informacje na temat epidemii koronawirusa oraz podjętych przez rząd środków zaradczych. Dzięki temu użytkownicy Messengera oraz Facebooka dowiedzą się m.in. o tym, gdzie uzyskać pomoc, o środkach profilaktycznych pomagających chronić się przed wirusem, czy o regulacjach związanych z zamknięciem granic.

System działa w pełni automatycznie, bez konieczności oczekiwania na połączenie z operatorem, jak ma to miejsce w przypadku infolinii. Nie ma też ograniczeń w liczbie użytkowników, którzy mogą z niego korzystać w jednym momencie. Chatbot wykorzystuje sztuczną inteligencję, dzięki czemu rozumie pytania zadawane przez użytkowników i automatycznie udziela na nie odpowiedzi.

Najczęściej powtarzające się kwestie są też dostępne z wyświetlanej w oknie rozmowy listy. System uczy się na bieżąco, a jego baza wiedzy aktualizowana jest w oparciu o oficjalne informacje przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia.

Więcej informacji: https://www.isbtech.pl/2020/03/chatbot-o-pandemii-na-socialach-premiera/