Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Gazeta Wyborcza
–Z publikacji w magazynie „Lancet” wynika, że nadciśnienie tętnicze i podwyższony poziom d-dimerów w momencie przyjęcia do szpitala należą do najważniejszych czynników ryzyka niepomyślnego przebiegu COVID-19.

Rzeczpospolita
–300 pracowników warszawskiego szpitala przy ul. Banacha musiało poddać się kwarantannie. Mogli oni zarazić się koronawirusem od jednego z zarządzających szpitalem.
–Chińskie władze zdecydowały o akcji pomocowej dla Polski – prześlą nam 10 tys. certyfikowanych testów, 20 tys. maseczek, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. jednorazowych rękawiczek i 10 tys. osłon na buty.
–W najbliższych dniach odnotujemy ok. 1-1,5 tys. zarażeń koronawirusem, liczba ta będzie rosła, być może do kilkunastu tysięcy, powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Za tydzień, dwa efekt powinny jednak przynieść działania prewencyjne takie jak kwarantanna społeczna i liczba nowych zakażeń wyhamuje.

Parkiet
–Neuca planuje ograniczyć wydatki na majątek trwały w 2020 r., nie wyklucza przejęć w sektorze przychodni i badań klinicznych. Co ważne, nie widzi zagrożenia swej działalności w ciągu najbliższego roku przez epidemię koronawirusa.