MK: Sytuacja radiacyjna na terenie Polski jest w normie (wideo)

Sytuacja radiacyjna na terenie Polski pozostaje w normie, podało Ministerstwo Klimatu (MK).

„Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców naszego kraju. Stanowczo zaprzeczamy pojawiającym się w przestrzeni publicznej nieprawdziwym informacjom w tym zakresie. Jednocześnie zapewniamy, że służby nadzorowane przez Ministra Klimatu na bieżąco monitorują sytuację” – czytamy w komunikacie.

Państwowa Agencja Atomistyki stale śledzi sytuację radiacyjną w Polsce oraz pozostaje w kontakcie ze stroną ukraińską, wskazano również.

W piątek Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała, że stale monitoruje sytuację radiacyjną oraz pozostaje w kontakcie ze stroną ukraińską.

„W strefie wykluczenia i strefie bezwarunkowego wysiedlenia trwa dogaszenie tlącej się ściółki. Gdzieniegdzie występuje zagrożenie pojawieniem się otwartego ognia. Silne powiewy wiatru zwiększyły obszar objęty akcją, ale w dalszym ciągu nie ma zagrożenia dla kluczowych obiektów znajdujących się w strefie, tj. czarnobylskiej elektrowni jądrowej oraz miejsca przechowywania wypalonego paliwa jądrowego” – czytamy w komunikacie Agencji.

(ISBnews)