Odwołane egzaminy specjalizacyjne diagnostów

Działając na podstawie art. 30v ust. 9 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o diagnostyce laboratoryjnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 849 z późn. zm.), w związku ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 na Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Zdrowia odwołuje wszystkie części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Diagnostów Laboratoryjnych (PESDL) we wszystkich dziedzinach, które miały się odbyć od dnia 15 kwietnia do dnia 31 maja w sesji wiosennej 2020 r.

„Jednocześnie informujemy, iż wydłużeniu ulega czas trwania wiosennej sesji egzaminacyjnej 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r.

Dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych w porozumieniu z Ministrem Zdrowia ustali nowe terminy PESDL i poinformuje o nich diagnostów laboratoryjnych, którzy mieli przystąpić do odwołanego PESDL, co najmniej na dwa tygodnie przed datą egzaminu. Ponadto informacje o nowych terminach PESDL zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centrum Egzaminów Medycznych” – czytamy w komunikacie (treść: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-w-sprawie-odwolania-panstwowego-egzaminu-specjalizacyjnego-diagnostow-laboratoryjnych?fbclid=IwAR0ghJ9Zg_YO59TGuzskjx-IbNk7z8GaSINQBQ_VrYUBktm0gqJ01y6cd6U).