Eksperci IT w biotechnologii nadal poszukiwani

Kryzys na rynku pracy spowodowany epidemią COVID-19 dotyka wszystkich. Według raportu portalu No Fluff Jobs, nawet w tak dynamicznie rozwijającej się branży jak IT, doszło do redukcji zatrudnienia. Problemem na rynku pracy zdaje się jednak być nie tylko ograniczona liczba ofert, ale także spadek jakości tych dostępnych. Jak wynika z najnowszej edycji raportu „Rynek pracy w czasie COVID-19”, opracowanego przez Grant Thornton, w związku z pandemią 36 proc. obecnie rekrutowanych pracowników nie może liczyć na wstępne szkolenia w nowej firmie. To jednak według ekspertów ślepy zaułek, który zamiast oczekiwanych korzyści może generować straty.

Mimo epidemii zatrudnienie zwiększają m.in. firmy farmaceutyczne.

„Roche od wielu lat sukcesywnie podnosi poziom inwestycji w Polsce, m.in. stale zwiększając nakłady na badania i rozwój i reinwestując ponad 80% środków pozyskanych z refundacji leków. Wiąże się to także z rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalną kadrę ekspertów, przede wszystkim z dziedziny biotechnologii i nowoczesnych rozwiązań IT. Również teraz, w momencie światowej walki z pandemią, nasze działania nie zwalniają tempa i do usprawniania ochrony zdrowia potrzebujemy silnych zespołów, dlatego wciąż prowadzimy intensywne rekrutacje” – wyjaśnia cytowana w komunikacie Katarzyna Tomczak, Human Resources Director w Roche Polska.

Globalne Centrum Rozwiązań IT, obok Regionalnego Centrum Badań Klinicznych na Europę Środkowo-Wschodnią, to jeden z ośrodków firmy działających w Polsce. Celem pierwszego z nich jest tworzenie specjalitycznych rozwiązań software’owych, które m.in. wspierają naukowców Roche w wynajdywaniu nowych molekuł, umożliwiają produkcję i dystrybucję leków na całym świecie lub wspierają pacjentów w trakcie choroby. Nad tymi rozwiązaniami pracuje ponad 500 wysokiej klasy polskich specjalistów IT w biurach w Warszawie i Poznaniu.