Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–MEN nie przewiduje powszechnego testowania nauczycieli na obecność koronawirusa, mimo że apelują o to ZNP i samorządy. W kilku placówkach, m.in. w Szczecinie, Białymstoku, Ostrowie Wlkp., przedszkola zostały zamknięte z powodu koronawirusa.
–Zdaniem naukowców z Koreańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przejście przez Covid-19 oznacza nabycie całkowitej odporności na wirusa. Próbki pobrane od pacjentów „ponownie zainfekowanych” nie zawierają zmutowanych i zakaźnych wirusów. Testy mogą dawać wynik pozytywny, ponieważ wykrywają martwe lub niezakaźne postaci wirusów, które po chorobie utrzymują się przez dłuższy czas w organizmie.

Gazeta Wyborcza
–Jak podaje „GW”, spółka Simplicardiac, w której udziały ma Marcin Szumowski, brat ministra zdrowia, otrzymała wbrew prawu 1,2 mln zł pożyczki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W 2016 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło kontrolę programu BRIdge Classic, w ramach którego Simplicardiac dostał pożyczkę. Realizacja programu została oceniona negatywnie.