Prezes Gemini Polska: stawiamy na rozwój nowych technologii (wideo)

Inwestycje w nowe technologie, rozwój sieci aptek, które pracują pod marką Gemini oraz znajdujących się w sieci franczyzowej – to elementy strategi Gemini Polska.

„Musimy rozwijać nasze funkcjonalności tak, aby odpowiadały wyzwaniom technologicznym. Będziemy musieli poczynić w ciągu następnych dwóch lat istotne inwestycje w nowy magazyn, w automatykę i w to, co służy szybszemu i bardziej efektywnemu dostarczeniu pacjentowi lekarstw” – mówił Artur Łakomiec, prezes Gemini Polska, w rozmowie z ISBnews.TV.

Niedawno spółka wypuściła też na rynek aplikację, która jest rozwinięciem e-recepty. To obszar – jak ocenił prezes Gemini – o tyle ważny, że odnosi się również do części stacjonarnej.

„Pacjenci mogą, nie tylko przejrzeć przepisane lekarstwa, ale również zarezerwować je w naszych aptekach” – wyjaśnił Łakomiec.

W rozmowie z ISBnews.TV, Łakomiec zwrócił też uwagę na inny ważny obszar w strategii spółki, jakim jest opieka farmaceutyczna. Apteka ma być miejscem, gdzie pacjent będzie mógł zdiagnozować swój stan zdrowia choćby w zakresie chorób cywilizacyjnych.

Opieka farmaceutyczna ma odciążyć lekarzy, których w kraju brakuje.