Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–W życie weszła nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego. Jej celem jest wydłużenie czasu na spełnienie obowiązków wskazanych w rozporządzeniu z 27 czerwca 2019 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego, zgodnie z którym SOR-y muszą zorganizować m.in. miejsca udzielania świadczeń świątecznej i nocnej opieki lekarskiej, pomieszczenia przystosowane do osób niepełnosprawnych, lotniska lub lądowiska. W przypadku lotniska lub lądowiska czas wydłużono do końca 2021 r., w pozostałych przypadkach – do końca pierwszego półrocza 2021 r.

Rzeczpospolita
–Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym potwierdziło wysoką skuteczność prewencyjną masek zasłaniających nos i usta. Centrum nadal zaleca noszenie masek w miejscach publicznych, przyjmując, że lepsza niż żadna jest jakakolwiek osłona.

Gazeta Wyborcza
–Jak podaje „GW”, firma E&K należąca do Andrzeja Izdebskiego dostarczyła jedynie 60 respiratorów z 1 241, o których wspominała umowa z Ministerstwem Zdrowia. Termin dostawy minął wczoraj.

Puls Biznesu
–Oferta TakesCare, startupu zajmującego się konsultacjami medycznymi i opieką lekarską on-line, została wpięta do Karty Dużej Rodziny, czyli systemu zniżek i przywilejów dla rodzin 3+. Ponadto platforma została właśnie zintegrowana z mobilnym stetoskopem stworzonym przez startup StethoMe.