Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Rząd rozpoczął luzowanie obostrzeń dot. organizacji imprez masowych, teraz będzie mogło wziąć w nich udział 150 osób pod warunkiem zachowywania dystansu społecznego. W przygotowanym projekcie mowa również o zmniejszeniu dystansu z 2 do 1,5 m oraz zniesieniu obowiązku zajmowania co drugiego w kinach i teatrach.
–Przedstawiciele organizacji pacjenckich i producentów leków alarmują, że projekt ustawy o Funduszu Medycznym ogranicza chorym dostęp do innowacyjnych leków. Problem stanowi zapis, który nie wskazuje jednoznacznie, skąd będą pochodzić środki na fundusz. Niepokój budzi możliwość uszczuplenia budżetu na refundację leków.

Gazeta Wyborcza
–Małopolska od kilku dni notuje najwyższy przyrost zachorowań na koronawirusa od początku pandemii. W weekend przybyło 191 przypadków, a w kwarantannie przebywa 8 tys. osób. Największymi ogniskami wirusa są imprezy rodzinne i kościelne. Małopolski inspektor sanitarny Jarosław Foremny apeluje, by nie organizować wesel, komunii i innych imprez.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z nowej ustawy o zawodzie lekarza na ostatnim etapie prac legislacyjnych wypadły dwa zapisy dot. dodatkowych punktów za tzw. list intencyjny i uproszczonego trybu zatrudniania lekarzy spoza UE.