Cieszyński odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

„Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana” – poinformował Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia w mediach społecznościowych.

W resorcie odpowiadał za informatyzację. To dzięki jego staraniom uruchomiono m.in. e-receptę. Funkcję sprawował od 2018 roku.

Był członkiem Stałego Komitetu Rady Ministrów i Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Wcześniej pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Cieszyński jest absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej.

Nie wymienił powodów decyzji. „Kiedy przychodziłem na Miodową miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono. Całościową ocenę pozostawiam innym, ale z kilku rzeczy jestem zadowolony” – pisze za to w swoim wpisie.

W ostatnim czasie był oskarżany m.in. o zakupy maseczek bez certyfikatów i respiratorów od handlarza bronią.

„Ostatnie miesiące, oprócz pracy takiej, jaką znałem, spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii. Nieocenione wsparcie w tym trudnym okresie, zarówno jako profesjonalista jak i kolega, dał mi w tym czasie Wojtek Andrusiewicz. Zawsze będę o tym pamiętał” – odnosi się Cieszyński.

W tych sprawach prokuratura prowadzi śledztwo.