SoftBlue – spółka z sektora teleinformatyki – kupiła łączny pakiet ponad 10 mln akcji InventionMed, stanowiących prawie 30% wszystkich akcji spółki i tym samym stała się jego głównym akcjonariuszem. Na temat współpracy badawczo-rozwojowej SoftBlue z InventionMed rozmawialiśmy z Michałem Kierulem, prezesem SoftBlue.

Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na pokrewny profil działalności obu firm oraz wspólnie prowadzone projekty.

„InventionMed ma coś niesamowitego na skalę międzynarodową. Jest to rozszerzona rzeczywistość w połączeniu z imersją, czyli nie tylko widzimy, ale i dotykamy przedmioty. Zastosowanie tego rozwiązania w medycynie jest ogromne” – powiedział Michał Kierul.

Spółki w maju tego roku podpisały list intencyjny, w ramach którego SoftBlue zadeklarowało wsparcie w realizacji bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość). Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł. „Wirtualny szpital” będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne w oparciu o VR i AR, a także podwójną immersję – autorską technologię InventionMed.