Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Przedsiębiorstwa, które finansują swym pracownikom (także samozatrudnionym czy pracującym na umowę o dzieło bądź zlecenie) badanie na koronawirusa, będą mogły rozliczyć te wydatki w kosztach podatkowych.
–Największym wyzwaniem nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego jest oczywiście druga fala zachorowań na koronawirusa połączona z jesiennymi zachorowaniami na grypę, później jednak minister może skupić się na profilaktyce zdrowotnej i opodatkowaniu wszystkich produktów sprzyjających otyłości i chorobom metabolicznym. Ponadto Niedzielski jest gwarantem utrzymania status quo polityki lekowej.

Gazeta Wyborcza
–Zdaniem dr. Franciszka Rakowskiego z Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW otwieranie szkół warto zacząć od powiatów z małą gęstością zaludnienia. Dzięki temu po 3-4 tygodniach znana byłaby transmisyjność wirusa, przyrost zachorowań, sensowność wprowadzonych środków ostrożności i można byłoby otworzyć szkoły w większych miastach.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak podkreśla dr Sergio Brusin, szef zespołu ds. koronawirusa w Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, globalnie liczba przypadków zachorowań na Covid-19 rośnie, jednak otwarcie szkół to nieunikniona decyzja, a ich zamknięcie nie poprawi sytuacji w zasadniczy sposób.