Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Do grudnia na polski rynek trafi do 2 mln dawek szczepionki na grypę, z czego 1,8 mln do końca października, a 200 tys. w grudniu, zapowiedział wiceminister zdrowia ds. polityki lekowej Maciej Miłkowski. Dodał również, że szczepionki dla personelu medycznego będą pochodzić z innej puli niż te przeznaczone do obrotu aptecznego.

Dziennik Gazeta Prawna
–Resort zdrowia wpisał szczepionki na grypę na listę leków objętych zakazem wywozu. Szczepionka jest obecnie trudno dostępna, ponieważ producenci planują swe dostawy w oparciu o zamówienia, ale także dotychczasową wyszczepialność danego kraju.

Gazeta Wyborcza
–Respiratory dostarczone przez firmę E&K, dostarczone z opóźnieniem i w dużo mniejszej liczbie (200 zamiast 1,2 tys.), nie nadają się do użytku, wynika z protokołów odbioru udostępnionych posłom KO Dariuszowi Jońskiemu i Michałowi Szczerbie. Aparaty nie mają kart gwarancyjnych ani tzw. paszportów, listy dostawców części zamiennych, świadectwa dopuszczenia do obrotu i użytkowania na terenie RP. Ponadto przewody tlenowe są wykonane według standardu brytyjskiego i nie da się ich podłączyć do instalacji z gazami medycznymi.