Szpital św. Elżbiety dołącza do grupy Lux Med

Lux Med podpisała umowę, na mocy której do Grupy dołącza wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. Placówka ma blisko 90-letnią historię – działa w niej 6 nowoczesnych ośrodków leczniczo-edukacyjnych, 14 oddziałów szpitalnych oraz ponad 20 specjalistycznych poradni. Pacjentami opiekuje się 230-osobowy zespół specjalistów, w tym 110 lekarzy, 70 pielęgniarek i personel pomocniczy. To jedenasty szpital w Grupie.

Szpital Św. Elżbiety został założony w 1931 roku z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety i od lat jest ważnym miejscem na mapie placówek medycznych w Warszawie.

Na powierzchni 14 tysięcy m2 znajduje się 140 łóżek oraz 5 sal operacyjnych. Szpital wyposażony jest w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, w tym urządzenia do obrazowania diagnostycznego – między innymi MRI, tomograf komputerowy czy mammograf.

Działające w szpitalu ośrodki leczniczo-edukacyjne specjalizują się w proktologii, bariatrii, chirurgii plastycznej, mikroekologii, chorób kręgosłupa oraz technologii NanoKnife. Pacjenci mogą skorzystać także z konsultacji lekarzy 20 specjalizacji np. kardiologa, diabetologa, nefrologa czy okulisty. Szpital oferuje pacjentom rozbudowany zakres usług w ramach NFZ, a także FFS.

„Dołączenie Szpitala św. Elżbiety to ważny etap naszego dynamicznego rozwoju w zakresie szpitalnictwa. Najważniejszym celem jest dla nas zapewnienie Pacjentom pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej. Szpital św. Elżbiety doskonale odpowiada na te potrzeby, oferując kompleksową opiekę – pełną diagnostykę i leczenie. Placówka ta to wyjątkowe miejsce o wspaniałej historii, w którym pracują wybitnej klasy specjaliści – jestem dumna, że możemy wspólnie pisać jej następne rozdziały” – podkreśla cytowana w komunikacie Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med.

„To ważny moment w rozwoju szpitala. Cieszę się, że pozyskał wyjątkowego inwestora strategicznego i jestem przekonany, że Grupa Lux Med umożliwi dynamiczny rozwój dla dobra pacjentów” – dodaje Marek Stefański, dotychczasowy operator Szpitala św. Elżbiety.