Mabion podpisał umowę z Vaxine Pty Ltd. dot. badań nad szczepionką na COVID-19

Mabion podpisał umowę z Vaxine Pty Ltd. regulującą przekazywanie materiałów biologicznych w celu prowadzenia badań eksploracyjnych w laboratoriach spółki nad antygenem szczepionkowym SARS-CoV-2, podała spółka.

„W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 34/2020 z dnia 14 września 2020 roku w sprawie zawarcia przez Mabion porozumienia Memorandum of Understanding (MoU) z Vaxine Pty Ltd. dotyczącego współpracy w zakresie produktu Covax-19 potencjalnej szczepionki na chorobę Covid-19, zarząd informuje, że strony zawarły umowę regulującą przekazywanie materiałów biologicznych z Vaxine do spółki w celu prowadzenia badań eksploracyjnych w laboratoriach spółki nad antygenem szczepionkowym SARS-CoV-2” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie strony porozumienia przedłużyły termin wygaśnięcia MoU do 30 listopada 2020 roku, w celu sfinalizowania umów dotyczących rozwoju procesu w skali komercyjnej, produkcji i komercjalizacji produktu Covax-19, podano także.

Obecnie firmy koncentrują się na zapewnieniu finansowania projektu ze środków instytucji rządowych poszczególnych krajów lub środków unijnych, podsumowano w materiale.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)