Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Z informacji „Rz” wynika, że Warszawa znajdzie się w żółtej strefie – analiza danych sanepidu wskazuje, że współczynnik chorych wynosi 6,7 na 10 tys. Oznacza to, że konieczność zasłaniania nosa i ust będzie obowiązywała także na wolnym powietrzu, limit osób na zgromadzeniach wyniesie 75, a w kinach, teatrach i na stadionach zająć będzie można 25% miejsc.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z początkiem października ratownicy medyczni odwiesili swoją akcję protestacyjną. Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych i komitetu protestacyjnego Piotr Dymon zapewnia, że na razie nie będzie ona dotkliwa dla pacjentów. Ratownicy zdecydowali się na odwieszenie akcji protestacyjnej, ponieważ uznali, że ich postulaty są ignorowane.
–Rośnie liczba zakażonych Covid-19, których nie można odesłać do placówek II stopnia, ponieważ brakuje w nich miejsca i personelu. Problemy dotyczą także braku karetek i długiego oczekiwania na wyniki badania. W związku z tymi trudnościami Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmianę strategii – zwiększona zostanie liczba miejsc w szpitalach, szczególnie w województwach, w których stwierdzono problemy.