Amgen ma nowego dyrektora generalnego

W dniu 2 listopada br. funkcję Dyrektora Generalnego firmy Amgen w Polsce objął Gianfranco Biliotti. Ma on piętnastoletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, zdobyte w firmie Janssen we Włoszech i w Rosji oraz później jako Dyrektor Generalny firmy Alexion w Kolumbii. Tam też, w kwietniu 2018 roku, rozpoczął pracę w firmie Amgen na stanowisku Dyrektora Generalnego.

„Jest zafascynowany naukowym i biotechnologicznym przywództwem. Jego misją jest budowa solidnej organizacji odzwierciedlającej wartości Amgen, zapewniającej wyniki biznesowe poprzez współpracę i skupienie na innowacjach. Przykłada ogromną wagę do tworzenia kultury biznesowej opartej na współpracy z interesariuszami systemu ochrony zdrowia skoncentrowanej na pacjencie” – informuje firma.

„Współpracując z wysoko wykwalifikowanym polskim zespołem będę kontynuować misję szeroko pojętej służby pacjentom. Wierzę, że poprzez prowadzenie otwartego dialogu z liderami systemu ochrony zdrowia i aktywne uczestnictwo Amgen w kształtowaniu środowiska zewnętrznego, będziemy wspólnie wprowadzać innowacyjne rozwiązania” – mówi Gianfranco Biliotti, Dyrektor Generalny Amgen w Polsce.

Gianfranco Biliotti z wykształcenia jest inżynierem, posiada również tytuł MBA uzyskany w szkole biznesu HEC w Paryżu.