Biomed-Lublin: P. Fic wiceprezesem, A. Bielawski i J. Winkler członkami zarządu

Rada nadzorcza Biomedu-Lublin mianowała dotychczasowego członka zarządu ds. operacyjnych Piotra Fica wiceprezesem zarządu, a także rozszerzyła skład zarządu, do którego powołała dwóch nowych członków: Artura Bielawskiego (począwszy od 1 listopada 2020 r.) jako członka zarządu ds. produkcji i technologii  Jakuba Winklera (począwszy od 1 stycznia 2021 r.) jako członka zarządu ds. organizacyjnoprawnych, podała spółka.

„Rada nadzorcza wyraziła przekonanie, że rozszerzenie składu zarządu stanowić będzie istotne wsparcie kompetencyjne i operacyjne dla spółki w perspektywie ambitnych projektów i strategii, jakie spółka będzie realizować przez najbliższe lata” – czytamy w komunikacie.

Skład zarządu począwszy od 1 listopada 2020 r.:

Marcin Piróg – prezes zarządu

Piotr Fic – wiceprezes zarządu ds. operacyjnych

Artur Bielawski – członek zarządu ds. produkcji i technologii

Jakub Winkler od 1 listopada 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. pełnić będzie funkcję pełnomocnika zarządu ds. organizacyjnoprawnych, zaś od 1 stycznia 2021 r. funkcję członka zarządu ds. organizacyjno-prawnych, podano również.

Artur Bielawski i Jakub Winkler od wielu lat związani są z działalnością spółki. Artur Bielawski zatrudniony jest w spółce od 26 lat, zaś od 12 lat pełni funkcję dyrektora ds. produkcji. Jakub Winkler jako adwokat obsługuje prawnie spółkę od 7 lat, zaś od 4 lat kieruje działem prawnym spółki, podano w materiale.

Artur Bielawski jest lekarzem weterynarii – absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie, specjalizacji I stopnia mikrobiologia lekarska – Akademia Medyczna w Lublinie – mikrobiologia oraz Politechniki Lubelskiej Wydział Zarządzania i Podstaw Techniki, kierunek : zarządzanie i marketing. Od 1994 r. w Biomed-Lublin, wcześniej w latach 1993-1994 asystent w Katedrze i Klinice Rozrodu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a w 1991 r. technolog w Wydziale Szczepionek Biowet – Puławy.

Jakub Winkler jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i aplikacji adwokackiej w Izbie Adwokackiej w Lublinie. Od września 2013 r. stale współpracujący z Biomed-Lublin, od 2016 r. kierujący działem prawnym spółki, odpowiedzialny za kompleksową obsługę prawną spółki. Wcześniej w latach 2009-2013 był zatrudniony na stanowisku aplikanta adwokackiego w A. i B. Chadaj Spółce Partnerskiej Adwokatów (po złożeniu egzaminu adwokackiego współpracownik).

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

(ISBnews)