Grupa Lux Med podpisała umowę nabycia Lecznic Citomed

Po spełnieniu warunków umownych sześć placówek ambulatoryjnych i wielospecjalistyczny szpital toruńskiej spółki „Lecznice Citomed” dołączą do Grupy Lux Med. To kolejna w ostatnim czasie znacząca inwestycja Grupy Lux Med. Niespełna miesiąc temu Lux Med stał się też właścicielem warszawskiego szpitala św. Elżbiety.

„Lecznice Citomed” tworzy zespół poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych. Pod opieką Spółki jest blisko 90 tysięcy pacjentów, w tym ponad 40 tysięcy w ramach POZ (podstawowej opieki zdrowotnej). Lecznice Citomed to 6 przychodni ambulatoryjnych z 54 gabinetami lekarskimi i 26 gabinetami zabiegowymi oraz wielospecjalistyczny szpital wyposażony w nowoczesne sale operacyjne. Firma świadczy szeroki zakres usług: POZ w ramach NFZ, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, usługi szpitalne, diagnostykę obrazową (MRI, tomografię komputerową, USG 3D i 4D) oraz opiekę stomatologiczną.

„Bardzo się cieszę, że możemy dziś ogłosić podpisanie kolejnej ważnej dla nas transakcji. Inwestycja ta doskonale wpisuje się w model pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, w którym działa Lux Med i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Znacząco poszerzymy ofertę usług zdrowotnych dla naszych pacjentów w województwie kujawsko-pomorskim. Dołączy też do nas zespół doświadczonych i uznanych specjalistów. To kolejny, ważny krok na drodze naszego rozwoju” – mówi cytowana w komunikacie Anna Rulkiewicz, prezes Grupy.

„Jestem przekonany, że dołączenie Lecznic Citomed do Grupy Lux Med, stworzy nowe możliwości dla naszych centrów medycznych i pracujących w nich specjalistów” – dodaje lek. Łukasz Wojnowski, współzałożyciel i prezes „Lecznice Citomed”.

„Wierzę, że pacjenci szybko docenią tę zmianę, która z pewnością przełoży się na większy zakres oferowanych usług i jeszcze lepszą jakość opieki” – uzupełnia lek. Małgorzata Bartczak-Łysek, wiceprezes „Lecznice Citomed”.

Lecznice Citomed świadczą opiekę medyczną od blisko 30 lat. Ich zespół tworzy blisko 500 pracowników, w tym 190 lekarzy i 113 pielęgniarek i higienistek.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję Prezesa UOKiK.

Grupa Lux Med działa na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.