PKN Orlen: Szpital tymczasowy w Płocku powstanie w Centrum Badawczo-Rozwojowym

Szpital tymczasowy organizowany przez PKN Orlen powstanie w Płocku na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego, podała spółka. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, przygotowane zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów.

„Nadzwyczajna sytuacja, z którą mamy do czynienia, wymaga od nas szybkich i zdecydowanych działań. Dziś jedną z najpilniejszych potrzeb jest budowa tymczasowych szpitali. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu i koncentrujemy się na tym, aby placówki zaczęły funkcjonować jak najszybciej. Przygotowywany jest już teren pod szpital w Płocku. Jednocześnie, we współpracy ze spółką Energa z Grupy Orlen, pracujemy nad realizacją podobnego projektu w Ostrołęce” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Szpital tymczasowy w Płocku powstaje we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, podano także.

Ministerstwo Aktywów Państwowych podało wczoraj, że spółki Skarbu Państwa zbudują w całej Polsce 15 szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19: 4 szpitale na Mazowszu, 4 w Małopolsce, 3 na Dolnym Śląsku, 2 na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce i na Pomorzu. Oddanie pierwszych szpitali zaplanowane jest na listopad.

Pod koniec października premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzje administracyjne zobowiązujące sześć spółek Skarbu Państwa do budowy szpitali tymczasowych na łącznie co najmniej 3 tys. łóżek.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.