Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Zdaniem prof. Krzysztofa Simona, dolnośląskiego konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych, błędem jest ujednolicenie terminu ferii, ponieważ przeczy to podstawowemu elementowi każdej epidemii, jakim jest rozrzedzanie.

Gazeta Wyborcza
–Szpital tymczasowy przygotowany w sześciu pawilonach na Międzynarodowych Targach Poznańskich jest już niemal gotowy, pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 30 listopada. W placówce znajduje się obecnie 600 łóżek.
–Parlament Europejski przyjął wczoraj „Rezolucję w sprawie faktycznego zakazu aborcji w Polsce”. Za przyjęciem dokumentu głosowało 455 eurodeputowanych, przeciw było 145, 71 wstrzymało się od głosu.

Puls Biznesu
–Inno-Gene przeprowadziło blisko 700 testów na koronawirusa w zakładzie grupy Pesa, w najbliższych dniach zbada kolejne 6 tys. osób w dwóch firmach z woj. małopolskiego. Następny 1 tys. testów zamówiła poznańska firma z branży spożywczej.

Parkiet
–Koncern AstraZeneca i naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przyznali, że podczas testów ich szczepionki na koronawirusa doszło do pomyłki w dawkowaniu. Część osób z grupy, w której uzyskano 90-proc. skuteczność otrzymała trzy dawki preparatu zamiast jednej, co mogło mocno zaważyć na wynikach.