Niedzielski: Klasy I-III mogą wrócić do nauki w szkole 18 stycznia

Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada powrót klas I-III do nauki w szkołach od 18 stycznia, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Stopniowo do szkoły będą wracać kolejne klasy.

„Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając – oczywiście – od klas I-III. Tutaj jeszcze wybór wariantu – czy to będzie szerzej, czy węziej, tj. np. nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas – to jeszcze o tym rozmawiamy” – powiedział Niedzielski w wywiadzie dla radia RMF FM.

Na pytanie, kiedy dzieci z klas I-III mogłyby wrócić do szkoły, minister odpowiedział: „18 stycznia – to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”.

Podkreślił, że wszystko będzie zależeć od dziennej liczby zachorowań.

„Wydaje się, że w okolicach połowy stycznia będziemy mieli takie warianty, jeżeli, oczywiście, w ferie nic się nie stanie, według których dzieci na 90% wrócą do szkoły” – podsumował Niedzielski.

(ISBnews)