Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że przygotowywana przez rząd strategia szczepień przeciwko SARS-CoV-2 zakłada zniesienie pewnych obostrzeń zw. z pandemią dla zaszczepionych osób.
–Analiza kosztów i wycena szczepień przeciwko SARS-CoV-2 przygotowana przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji spotkała się z krytyką specjalistów, którzy uznali tę wycenę (79,73 zł za iniekcję wykonaną od poniedziałku do piątku, 117 zł w sobotę i 154,26 zł w niedzielę) za nierealnie niską.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak podaje „DGP”, mimo że rząd wspomina o 8 tys. punktów, w których mają być realizowane szczepienia przeciwko SARS-CoV-2, do dyspozycji pozostaje 1,1 tys. placówek. Problem stanowi również przechowywanie szczepionek – w niektórych centrach krwiodawstwa i hurtowniach farmaceutycznych brakuje lodówek i mroźni zapewniających odpowiednią temperaturę.
–Na początku przyszłego roku nauczyciele z Małopolski, Śląska i Podkarpacia będą mogli wykonać bezpłatne testy na obecność koronawirusa. Zdaniem ekspertów badanie może być niemiarodajne, ponieważ pedagodzy od kilku tygodni pracują zdalnie.