Oferta Biomedu najkorzystniejsza w przetargu na szczepionkę przeciwgruźliczą

Oferta Biomedu-Lublin Wytwórni Surowic i Szczepionek została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na dostawę szczepionki przeciwgruźliczej w roku 2021, podała spółka. W wykonaniu przetargu dostarczone ma zostać 130 815 ampułek o łącznej wartości 7 299 477 zł.

„Minister zdrowia, w imieniu którego działa dyrektor Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia rozstrzygnął przetarg na dostawę szczepionki przeciwgruźliczej w roku 2021. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta partnera handlowego emitenta, który zaoferował szczepionkę przeciwgruźliczą BCG 10 wytwarzaną przez emitenta” – czytamy w komunikacie.

Dostawa ma zostać zrealizowana przez spółkę w sześciu częściach, począwszy od 20 lutego 2021 r. do 20 listopada 2021 r.

W ocenie zarządu, dostawa szczepionki przeciwgruźliczej w wykonaniu przetargu będzie zdarzeniem istotnym dla spółki ze względu na pozytywny wpływ na strukturę przepływów pieniężnych w kolejnych kwartałach, podsumowano.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

(ISBnews)