Zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień

„Po konsultacjach z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej wprowadzamy zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2” – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

„Zmieniamy te kryteria po to, żeby placówki POZ, czy też pacjenci, nawet najmniejszych gmin, mieli okazję wyszczepić się u swojego lekarza POZ” – wyjaśniał podczas konferencji Paweł Florek z Biura Komunikacji Społecznej NFZ.

Od teraz wymóg szczepień przez 5 dni w tygodniu nie będzie dotyczył placówek POZ. Także wskazanie zdolności do wykonania co najmniej 180 szczepień w tygodniu przez jeden zespół szczepiący nie będzie wymagane dla placówek POZ.

„Zmiany w ogłoszeniu zostały wypracowane ze środowiskiem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, podczas konsultacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Korekta ma w jeszcze większym stopniu zachęcić placówki POZ do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień” – wyjaśnia Fundusz.

Pozostałe warunki i zasady naboru nie zmieniły się. Formularze zgłoszeniowe do programu są przyjmowane do dziś, do północy.