Dwóch nowych członków w radzie nadzorczej Genomtec

Genomtec, spółka pracująca nad projektami w obszarze diagnostyki molekularnej, chcąca w najbliższym czasie zadebiutować na rynku NewConnect, wzmacnia skład rady nadzorczej. Do organu nadzorczego dołącza Krzysztof Krawczyk, zarządzający polskim biurem CVC Capital Partners – światowego lidera w branży private equity. Drugą osobą wzmacniającą radę nadzorczą Genomtec jest Krzysztof Dębowski, który związany był z wieloma spółkami z sektora Hi-Tech, a obecnie pełni funkcję partnera zarządzającego w KnowledgeHub Starter – będącym jednym z wiodących funduszy venture capital w Polsce.

„Przed naszym debiutem na giełdzie postanowiliśmy istotnie wzmocnić skład naszej Rady Nadzorczej. Panowie Krzysztof Krawczyk i Krzysztof Dębowski są gwarantem wysokich standardów pracy tak ważnego organu w strukturach organizacyjnych Genomtec. Zróżnicowany pod względem doświadczenia w biznesie jak i w działalności naukowej skład Rady przełoży się na dalszy dynamiczny rozwój spółki Genomtec oraz jej projektów”- wyjaśnia cytowany w komunikacie Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Krzysztof Krawczyk z rynkiem kapitałowym zawodowo związany jest od 25 lat. Obecnie pełni funkcje zarządzającego polskim biurem CVC Capital Partners – światowego lidera w zakresie private equity. Instytucja zarządza aktywami o wartości 109,1 mld dolarów oraz funduszami ponad 300 inwestorów z całego świata. Wcześniej Krawczyk był związany z Innova Capital w randze partnera zarządzającego. Zasiada on również w organach nadzorczych licznych podmiotów, w tym spółek publicznych (m.in. Wirtualna Polska). Jest członkiem Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce. Zasiada również w radzie fundacji Valores, pierwszego w regionie CEE funduszu venture philanthropy.
Krzysztof Krawczyk jest absolwentem wydziału Finansów i Bankowości SGH w Warszawie. Ukończył również program Executive Education, Leading Professional Services Firms na Harvard Business School.

Szeregi składu rady nadzorczej Genomtec zasilił również Krzysztof Dębowski, który pełni funkcję partnera zarządzającego w funduszu venture capital KnowledgeHub – specjalizującego się w inwestowaniu w spółki z obszaru wysokich technologii. Wcześniej współtworzył i inwestował w spółki technologiczne, głownie z obszaru wsparcia marketingu i sprzedaży (m.in. Digitree Group, Inis, Deep.bi, Senuto, Growbots czy Nais).
Jest absolwentem studiów na kierunku politologii w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. Studiował także na Northeastern Illinois University w Chicago. Krzysztof Dębowski jest obecnie wykładowcą studiów podyplomowych marketingu interaktywnego na SGH w Warszawie.

Genomtec to innowacyjna firma z obszaru mobilnej diagnostyki molekularnej zajmująca się opracowaniem i komercjalizacją najmniejszej na świecie platformy do diagnozy genetycznej (Genomtec ID) oraz testów mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową. W ostatnim czasie Genomtec opracował ultraszybki testu dwugenowy w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Wcześniej Spółka zakończyła pierwszą ofertę publiczną akcji serii J i pozyskała 8 mln zł środków z emisji, które zostaną przeznaczone na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID. Genomtec planuje zadebiutować na rynku NewConnect w pierwszym kwartale bieżącego roku.