Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Jak podaje „Rz”, wszystko wskazuje na to, że obowiązujące obostrzenia dot. zwalczania pandemii koronawirusa zostaną utrzymane po 17 stycznia, prawdopodobnie do końca miesiąca.

Gazeta Wyborcza
–Od poniedziałku ruszyć mają testy na Covid-19 dla nauczycieli klas I-III oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi. Zdaniem polityków Lewicy i szefa ZNP Sławomira Broniarza jednorazowe testowanie nie rozwiązuje problemu przy kilkunastu tysiącach zakażeń dziennie, należałoby przeprowadzać podobne badania regularnie, np. raz w tygodniu.
–W Wigilię minister zdrowia Adam Niedzielski powołał zespół, który ma przygotować plan restrukturyzacji szpitali. Do końca lutego mają być znane założenia projektu, w maju ma być gotowa ustawa. Przekształcenia restrukturyzacyjne mają objąć wszystkie placówki w kraju.
–Lekarka z Warszawy Aleksandra Zając i doktorantka WUM Dominika Miszewska opracowały kalkulator internetowy, dzięki któremu można sprawdzić miejsce w kolejce do szczepień przeciwko Covid-19. Kalkulator opiera się na kolejności przyjmowania szczepionki przewidzianej w Narodowym Programie Szczepień.