Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic w Tajlandii za ok. 155,95 mln zł

Zarząd Mercator Medical podjął decyzję o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie i sfinansowanie ze środków własnych Mercator Medical Thailand (MMT) projektu inwestycyjnego obejmującego budowę fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii, podała spółka. Budżet inwestycji wynosi ok. 155,95 mln zł.

„Projekt przewiduje budowę w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do MMT nowego zakładu produkcyjnego o mocach produkcyjnych ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie. Emitent zakłada, że nowa fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu 2022 r.” – czytamy w komunikacie.

Budżet inwestycji zamyka się sumą wydatków w wysokości 1 252 609 463 THB, co według kursu średniego NBP z dnia 19 stycznia 2021 r. odpowiada kwocie 155 949 878,14 zł, podano także.

„Zarząd emitenta wystąpił do rady nadzorczej emitenta o zatwierdzenie budżetu inwestycji zgodnie z regulacją statutu emitenta” – czytamy dalej.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)