Polfa Tarchomin uruchomi linię do konfekcjonowania szczepionek

Polfa Tarchomin ma w planach uruchomienie jesienią linii produkcyjnej do konfekcjonowania szczepionek. Koszt inwestycji to 40 mln zł. .

Jak dowiedziała się 300Gospodarka, firma już dziś negocjuje z zagranicznym dostawcą możliwość rozlewania szczepionki przeciw COVID-19.

„Nie mówimy o samej produkcji szczepionki – nowa ampułkarnia pozwala na konfekcjonowanie produktu, czyli rozlewanie go do ampułek. Zdolność produkcyjna pozwoli na wytwarzanie kilkunastu tysięcy ampułek na dobę” – mówi portalowi 300GospodarkaJarosław Król.

Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 mln opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.