Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Rząd monitoruje pojawianie się nowych mutacji koronawirusa w Polsce i rozważa wprowadzenie kolejnych restrykcji – jak podaje „Rz”, poznamy je do środy. Możliwe jest przywrócenie niektórych obostrzeń, w tym częściowe zamknięcie hoteli (dla osób poniżej 18. r.ż.), rząd zastanawia się również nad zamknięciem granic.
–W związku z pojawieniem się nowych mutacji koronawirusa i wzrostem zachorowań (8,5 tys. zakażeń w sobotę, ponad 7 tys. w niedzielę) zmianie ulegną przepisy dotyczące maseczek – zabronione będą przyłbice, a także zasłanianie ust szalikiem czy chustką. Rząd będzie rekomendował noszenie maseczek chirurgicznych.

Dziennik Gazeta Prawna
–Obostrzenia związane z rosnącą liczbą przypadków zachorowań i nowymi mutacjami koronawirusa mogą mieć charakter regionalny – w najbardziej zagrożonych epidemicznie powiatach będą obowiązywały większe restrykcje (np. dotyczące funkcjonowania szkół czy galerii handlowych). Poziomem granicznym jest trwałe przekroczenie granicy 8–9 tys. zachorowań dziennie.
–Zdaniem twórców modeli epidemii należy spodziewać się dalszego wzrostu zachorowań – w kwietniu może to być średnio 12 tys. przypadków dziennie. Z jednej strony to efekt relatywnie słabej dyscypliny społecznej, z drugiej – brytyjskiej mutacji wirusa.

Puls Biznesu
–Polmed kupił udziały w dwóch spółkach z grupy Starmedica, prowadzącej ośrodki diagnostyki radiologicznej w ośmiu miastach. Tylko w tym roku Polmed zamierza wydać na kolejne przejęcia co najmniej 150 mln zł.