Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa – w woj. warmińsko-mazurskim od soboty zamknięte będą hotele, teatry, kina i galerie handlowe, powróci także nauczanie zdalne w klasach I–III. W tym województwie średnia zakażeń na 100 tys. mieszkańców najbardziej odstaje od średniej kraju, a 70% przypadków to bardziej zakaźna brytyjska odmiana koronawirusa. W pozostałych częściach kraju do 14 marca utrzymane zostaną dotychczasowe obostrzenia.
–W Zakładzie Karnym w Garbalinie w woj. łódzkim wykryto największe jak do tej pory ognisko epidemii koronawirusa w służbie więziennej. Wskutek złamania wewnętrznych procedur dot. izolacji chorych przez kierownictwo zakładu w ciągu kilku dni zakażone zostały 82 osoby.

Gazeta Wyborcza
–Od soboty obowiązuje zakaz zasłaniania ust i nosa szalikami, kominami czy chustami, rekomendowane będą profesjonalne maseczki chirurgiczne i z filtrem oraz materiałowe. Rząd nie posłuchał rekomendacji Rady Medycznej, by zrezygnować z zasłaniania nosa i ust na wolnym powietrzu.