Telemedico pozyskał 25 mln zł na międzynarodową ekspansję

Polski startup Telemedico, rozwijający platformę telemedyczną dostępną w 14 krajach, pozyskał 25 mln zł (5,5 mln euro) w serii A, podano w komunikacie. Środki zostaną przeznaczone na ekspansję w Europie i Ameryce Łacińskiej. Rundzie inwestycyjnej przewodziły fundusze PKO VC i UNIQA Ventures. Wzięły w niej udział także Flashpoint Venture Capital, Black Pearls VC i Adamed.

Pozyskane środki mają pomóc w dalszej międzynarodowej ekspansji Telemedico – m.in. umocnieniu pozycji w 14 krajach Europy oraz Ameryki Łacińskiej, w których firma jest obecna. Startup planuje też wystartować na kolejnych rynkach, oferując telemedycynę w kolejnych językach – m.in. francuskim, greckim, niemieckim, rumuńskim i włoskim. Telemedico planuje także powiększyć warszawski zespół o kilkadziesiąt nowych osób, w tym country managerów na europejskich rynkach, specjalistów od marketingu, produktu, a także deweloperów, podano w komunikacie.

„Platforma Telemedico obsługuje obecnie ponad 100 tys. konsultacji miesięcznie. Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła rozwój telemedycyny i jej masową adopcję. Ten trend będzie trwał dalej w nadchodzących miesiącach. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, Telemedico będzie mogło pomagać w obsłudze jeszcze większej liczby pacjentów z całego świata, poprawiając dostępność usług medycznych tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Planujemy też poszerzyć naszą działalność o współpracę z aptekami internetowym, bankami i firmami farmaceutycznymi, tak by oferować pacjentom jeszcze więcej usług na wyższym poziomie” – powiedział założyciel i CEO Telemedico Paweł Sieczkiewicz, cytowany w komunikacie.

Telemedico to polski startup, który rozwija platformę telemedyczną w modelu B2B. Dzięki niej klienci korporacyjni, m.in. firmy ubezpieczeniowe, mogą w łatwy sposób rozszerzyć swoją ofertę o usługi medyczne. W ramach platformy Telemedico oferuje przede wszystkim dostęp do lekarzy, triażu opartego o sztuczną inteligencję, zarządzanie przepływem pacjentów, a także zapisy na wizyty oraz badania lekarskie i diagnostyczne.

(ISBnews)