Genomtec dostarczy szybkie testy na SARS-CoV-2 do spółki z grupy Selectour

Genomtec podpisał umowę na dostarczenie próbnej partii 3,5 tys. sztuk testów Genomtec SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP CE-IVD Duo Kit oraz usługę wdrażania procedury testowania na obecność SARS-CoV-2 do jednej ze spółek wchodzącej w skład globalnej grupy Selectour (GIE ASHA), która zrzesza przeszło 1 200 niezależnych biur podróży działających na całym świecie, podała spółka. Wartość umowy to około 30 tys. euro.

Po dostarczeniu powyższego pakietu próbnego i realizacji usługi wdrożenia procedury testowania, partner Genomtec SA, może zwiększyć wolumen zamówień ponad pierwotną liczbę testów. Celem podjętej współpracy jest opracowanie rozwiązań mających na celu zwiększenie możliwości bezpiecznego korzystania przez klientów z usług biur podróży zrzeszonych w Selectour w dobie pandemii COVID-19, podano.

Genomtec SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP Duo Kit wykrywa wszystkie znane warianty SARS-CoV-2, tj. brytyjski, południowoafrykański, brazylijski i bretoński, podkreślono.

„Przy rozpoczęciu naszej współpracy nie bez znaczenia był fakt, że tzw. 'Szczep Bretoński’, który może nie zostać wykryty w badaniu standardowymi testami molekularnymi (RT-PCR), jest w pełni wykrywalny testem produkowanym przez Genomtec. To daje naszym testom istotną przewagę nad tradycyjnymi testami genetycznymi” – powiedział prezes Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Genomtec podał, że nowy kontrahent zadeklarował, iż w przypadku zadowalających rezultatów projektu, który realizuje, gotów będzie składać dalsze zamówienia o większym wolumenie, a zatem istnieją przesłanki, że realizacja ww. umowy może mieć istotny wpływ na przyszłą sytuację przychodową spółki, jak również na popularyzację samej technologii i produktu.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Flagowym rozwiązaniem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, m.in. w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych drogą płciową, w czasie 15 minut. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Genomtec zadebiutował na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

(ISBnews)