Genomtec zadebiutuje na New Connect 17 marca br.

Pierwszy dzień notowań akcji Genomtec na parkiecie NewConnect wyznaczono na 17 marca br., podała spółka.

„Przed nami wyczekiwany debiut. Bardzo sprawnie przeprowadziliśmy weryfikację naszej spółki przed Giełdą Papierów Wartościowych. Cieszymy się, że wybrany przez nas model rozwoju z wykorzystaniem giełdy może wejść w kolejny etap, a Genomtec będzie spółką notowaną na rynku publicznym. Celem Genomtec jest zrewolucjonizowanie diagnostyki genetycznej na świecie. Nasz międzynarodowy zespół dysponuje niezbędną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, aby tego dokonać” – powiedział prezes Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Wcześniej w tym tygodniu prezes spółki Miron Tokarski powiedział w rozmowie z ISBnews, że Genomtec, pomimo pandemii, realizuje zgodnie z harmonogramem kolejne etapy rozwoju swojego flagowego projektu – Genomtec ID i wydatkował na ten cel już część środków pochodzących z listopadowej emisji akcji oraz grantów. Spółka zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad testem trzeciej generacji na obecność COVID-19 i czeka na uruchomienie między ośrodkowego badania klinicznego. Prezes wskazał też, że spółka nie planuje nowej emisji akcji co najmniej do połowy 2022 roku.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Misją Genomteca jest umożliwienie specjalistom, w tym personelowi medycznemu podjęcie szybszych i lepszych decyzji, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie ludzi. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Dzięki dostępowi do najwyższej klasy laboratoriów, doświadczonym diagnostom oraz światowej klasy ekspertom z dziedziny genetyki, świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.

(ISBnews)