Medinice: Krioaplikator został skierowany do II fazy badań przedklinicznych

Zakończyła się pierwsza faza przewlekłych badań przedklinicznych na zwierzętach w projekcie CoolCryo, prowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na zlecenie Medinice, podała spółka. Rezultaty przeprowadzonych badań zostały ocenione pozytywnie i krioaplikator został skierowany do drugiej fazy badań.

Celem pierwszorzędowym badania była ocena bezpieczeństwa zastosowania krioaplikatora CoolCryo. Celem drugorzędowym badania była ocena skuteczności zastosowania wyrobu medycznego CoolCryo.

„Emitent planuje zakończenie drugiej fazy przewlekłych badań przedklinicznych do końca czerwca 2021 r. oraz niezwłoczne dostarczenie stosownej dokumentacji do URPL (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych) z wnioskiem o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie badań klinicznych” – czytamy w komunikacie.

CoolCryo to system do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej. CoolCryo do leczenia tkanek wykorzystuje bardzo niską temperaturę. System został zaprojektowany specjalnie do ablacji kardiochirurgicznej wykonywanej techniką małoinwazyjną z wytworzeniem mini dostępu do serca z zastosowaniem technik wideotorakoskopowych zamiast typowej sternotomii, czyli przecięcia mostka, wyjaśniono.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

(ISBnews)