Bayer planuje otworzyć nowy Digital Hub w Warszawie i zatrudnić 400 specjalistów

Das Bayer-Kreuz bei Nacht -------------------------- The Bayer Cross at night

Bayer planuje otworzyć Digital Hub w Warszawie, który będzie koncentrował się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji „Crop Science”, „Pharmaceuticals” i „Consumer Health”, podała spółka. Placówka rozpocznie działalność w lipcu tego roku, a docelowo zatrudnienie ma znaleźć 400 specjalistów IT.

Bayer dla nowego Digital Hub w Warszawie poszukuje głównie programistów, osób na stanowisko full stack engineer, data engineer, data scientist – z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych, podano w komunikacie.

„Bardzo się cieszymy, że Bayer wybrał Polskę jako lokalizację nowego Digital Hubu. To kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe” – powiedział prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej Markus Baltzer, cytowany w komunikacie.

„Decyzja o rozszerzeniu naszych globalnych struktur digital i IT o Warszawę była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni – zarówno w stolicy, jak i całej Polsce” – dodał dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w firmie Bayer Bijoy Sagar.

Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach świata, podano także.

„W pierwszej fazie prace centrum skoncentrują się na realizacji projektów transformacji cyfrowej na rzecz dywizji Crop Science, jako że Bayer – bazując na swej pozycji lidera w rolnictwie – dostarcza innowacje, które pomagają rolnikom rozwijać działalność w bardziej zrównoważony i odpowiedzialny sposób. Bayer Crop Science wykorzystuje dane i narzędzia cyfrowe, aby przyspieszać badania i rozwój, zwiększać wydajność operacji i łańcucha dostaw oraz odpowiadać na potrzeby klientów. W Digital Hubie pracować będzie również grupa ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa” – czytamy również.

Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 r. Pod koniec maja tego roku Bayer zorganizuje wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa, podsumowano w materiale.

Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na obszarach nauk life science, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. W roku podatkowym 2020 grupa zatrudniała około 100 000 osób, a wartość jej sprzedaży wyniosła 41,4 mld euro. Inwestycje w badania i rozwój wyniosły 4,9 mld euro.

(ISBnews)