Muller: Informacje ws. obostrzeń po 25 kwietnia zaprezentujemy w środę

Informacje dotyczące obostrzeń po 25 kwietnia zostaną podane w środę, zapowiedział rzecznik rządu Piotr Muller.

„Jutro możemy się spodziewać informacji co do kwestii związanych z obostrzeniami w następnych dniach, po tym terminie, do którego aktualnie obowiązują obostrzenia” – powiedział Muller podczas konferencji prasowej.

Obecne obostrzenia obowiązują do 25 kwietnia, w branży hotelowej – do 3 maja.

„Jutro odbywa się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i tak, jak to było do tej pory – na tym zespole będą omawiane kwestie związane z aktualną sytuacją epidemiczną. I zarówno bierzemy pod uwagę tutaj kwestie związane z liczbą zakażeń, jak i aktualną liczbą osób, które przebywają w szpitalach, które korzystają z respiratorów oraz liczbą również osób zaszczepionych” – wyjaśnił.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj, że dzięki realizowaniu Narodowego Programu Szczepień, na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać część gospodarki. Z dzisiejszej wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dla Radia Zet wynika, że rozpoczęcie luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa początkowo obejmie usługi w branży beauty, następnie handel wielkopowierzchniowy, począwszy od sklepów budowlanych, a potem również galerie. W dalszej kolejności będą hotele, a na końcu prawdopodobnie restauracje i fitness.

Do 25 kwietnia obowiązują obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, a także zamkniętych obiektów sportowych. Obostrzenia dot. hoteli i miejsc noclegowych mają obowiązywać do 3 maja. Nauka dla wszystkich roczników odbywa się w trybie zdalnym. Dodatkowo ograniczona została liczba osób w dużych placówkach handlowych i pocztowych do 1 os. na 20 m2, zamknięte są zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, a także obiekty sportowe z wyjątkiem sportu zawodowego i sportu na świeżym powietrzu.

(ISBnews)