Mabion ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Mabionu odwołała Dirka Kredera ze stanowiska prezesa zarządu, jednocześnie powołując na to stanowisko Krzysztofa Kaczmarczyka, podała spółka. Głównym celem stawianym przez radę nadzorczą przed Krzysztofem Kaczmarczykiem jest efektywne przeprowadzenie procesu pozyskania inwestora strategicznego.

Krzysztof Kaczmarczyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego i członka rady nadzorczej spółki, podano.

„Po dokonanych zmianach osobowych w zarządzie podział kluczowych obszarów/zadań i kompetencji w spółce na poziomie zarządu jest następujący:

– Krzysztof Kaczmarczyk – prezes zarządu, CEO – współpraca z Novavax, Inc. i prowadzenie procesu pozyskania inwestora strategicznego,

– Sławomir Jaros – członek zarządu, COO i CSO – obszar naukowy wszystkich projektów, projekt MabionCD20,

– Adam Pietruszkiewicz – członek zarządu – współpraca z Novavax, Inc. (prowadzenie projektu antygenu do kandydata na szczepionkę) oraz nowe projekty strategiczne i rozwojowe,

– Grzegorz Grabowicz – członek zarządu, dyrektor finansowy, CFO – strategia finansowania” – czytamy w komunikacie.

Jak podała spółka, Krzysztof Kaczmarczyk posiada szerokie doświadczenie na rynku kapitałowym. Na przestrzeni lat 2006-2020 pełnił funkcję członka rad nadzorczych ponad trzydziestu spółek notowanych na GPW. Uczestniczył w procesach pozyskiwania inwestorów strategicznych dla takich spółek jak: Polish Energy Partners, Robyg, Integer, Magellan czy CP Energia. W latach 2016-2019 pracował jako doradca zarządu KGHM Polska Miedź. W latach 2012-2015 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju w spółce Emitel – wiodącym operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)