Mercator Medical w ciągu kilku tygodni poinformuje o nowym biznesie

Mercator Medical przedstawi w ciągu kilku tygodni informację o rozpoczęciu nowej działalności, poinformował członek zarządu ds. finansowych Witold Kruszewski.

„Pod koniec kwietnia składaliśmy obietnicę, że w ciągu 2-3 tygodni przedstawimy nowy element strategii. Niestety, nie jesteśmy do końca gotowi, potrzebujemy trochę czasu, żeby ten projekt dopieścić. Nie ogłaszamy tego teraz. Ten czas, który temu poświęcimy przełoży się na wyższą jakość” – powiedział Kruszewski podczas wideokonferencji.

„To kwestia raczej tygodni, niż miesięcy” – dodał, zapytany kiedy może dojść do ujawnienia nowego biznesu.

W marcu br. Mercator informował, że „z dużym prawdopodobieństwem” zdecyduje się w tym roku na rozwój nowego biznesu, synergicznego z dotychczasową działalnością, który otworzy nowe możliwości, zwłaszcza w zakresie innowacyjności i skalowalności. 21 kwietnia zarząd spółki poinformował, że w ciągu najdalej 2-3 tygodni poinformuje rynek o rozpoczęciu nowej działalności.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,83 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)