Polfa Warszawa z nowym centrum badawczo-rozwojowym

Na terenie inwestycji 7R City Park Warsaw Airport III w Warszawie powstaje nowe centrum badawczo-rozwojowe.
Planowana inwestycja to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 24 tys. mkw, które zaoferują zarówno powierzchnię magazynowo-produkcyjną, jak i wysoki standard przestrzeni biurowej. Pierwszym najemcą nowego parku jest Polfa Warszawa, która zdecydowała się na wynajem 5 500 mkw powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem.

Powierzchnia dla Polfy Warszawa będzie budowana według najwyższych, rygorystycznych standardów dotyczących rozwoju, produkcji i przechowywania leków.
Na potrzeby operacji planowanych w obiekcie przez Polfę Warszawa, zostanie zamontowana również specjalna antresola monolityczna na całej powierzchni magazynowo – produkcyjnej zajmowanej przez najemcę. Będą na niej rozmieszczone elementy technologii, jaką Polfa zamontuje w nowym centrum badawczo-rozwojowym, aby utrzymywała powierzchnię w najwyższym reżimie farmaceutycznym.

„Rozmowy z Polfą Warszawa rozpoczęliśmy we wczesnej fazie planowania inwestycji, dzięki czemu mogliśmy zaplanować taki układ powierzchni centrum badawczo-rozwojowego, który sprosta wyzwaniom naszego klienta. Posiadamy doświadczenie w przygotowywaniu specjalistycznych obiektów dla branży farmaceutycznej, zatem możemy wykorzystać wszystkie nasze najlepsze praktyki, aby obiekt spełniał najwyższe standardy” – mówi cytowany w komunikacie Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R.

7R City Park to kolejny magazyn 7R, w którym prowadzona będzie działalność farmaceutyczna. Deweloper dostarczył wcześniej powierzchnię dla dwóch marek z grupy Pelion – Medezin i Pharmalink, a także dla firm Cefea i Marrodent.

Planowane oddanie obiektu przy ul. Osmańskiej to IV kwartał 2021 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kwadrat. Generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck. Inwestycja jest objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent i zaoferuje takie rozwiązania proekologiczne, jak m.in. fotowoltaika, system wody szarej, oświetlenie LED oraz zielone udogodnienia dla pracowników.