Moderna ogłasza plany utworzenia międzynarodowego centrum usług biznesowych w Warszawie

Moderna, firma biotechnologiczna będąca pionierem w dziedzinie terapii i szczepionek typu RNA (mRNA), w związku z budową globalnej infrastruktury, ogłosiła dzisiaj plany utworzenia międzynarodowego centrum usług biznesowych w Warszawie. Moderna International Business Services (MIBS) uzupełni sześć oddziałów, które już funkcjonują w Europie.

W Centrum MIBS mają się znaleźć takie krytyczne obszary jak: finanse, nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii, zasoby ludzkie i usługi cyfrowe. Docelowo będzie ono zatrudniać około 160 pracowników. Moderna planuje rozpocząć działalność Centrum w trzecim kwartale tego roku.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą obecność w Europie” – powiedział cytowany w komunikacie Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderna. – „Warszawa jest atrakcyjną lokalizacją dla tego globalnego centrum usług biznesowych, biorąc pod uwagę dostęp do talentów, kosztów operacyjnych, klimatu biznesowego i jakości infrastruktury”.

Moderna umożliwiła rozwój terapii i szczepionek na choroby zakaźne, immunoonkologię, choroby rzadkie, choroby układu krążenia i choroby autoimmunologiczne. Obecnie trwają 24 programy rozwojowe w tych obszarach terapeutycznych, z czego 14 weszło do kliniki. Firma została uznana przez Science za czołowego pracodawcę biofarmaceutycznego od sześciu lat.