Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Dostrzegalne jest słabnące zainteresowanie szczepionkami przeciw Covid-19 – to efekt wygasania III fali pandemii. Minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień, zapowiedział, że akcja promocyjna wyraźnie przyspieszy, zostaną w nią włączone również samorządy, którym w piątek, podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, zaproponowane zostaną działania mobilizujące Polaków do szczepień.

Dziennik Gazeta Prawna
–Minister Michał Dworczyk poinformował, że w niedzielę 23 maja, wraz z wypisaniem ostatniego pacjenta, zawieszona zostanie działalność szpitala narodowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od 5 listopada 2020 r. w szpitalu przyjęto 1 843 pacjentów. Większość infrastruktury pozostanie na stadionie na wypadek IV fali koronawirusa.
–Jak podaje „DGP”, z Krajowego Planu Odbudowy mają zniknąć sformułowania sugerujące centralizację szpitali. Minister zdrowia podkreśla, że nie będzie zmiany struktury właścicielskiej lecznic, tylko możliwość interwencji rządowego pełnomocnika w przypadku szpitali mających negatywny wynik finansowy. Nowością będzie wprowadzenie państwowego egzaminu dla menedżerów zdrowia, co oznacza, że dyrektorem szpitala będzie mogła zostać tylko osoba, która zda ten egzamin bądź ma tytuł doktora z zakresu zarządzania lub MBA.