Synektik przedłużył współpracę z Intuitive Surgical dot. da Vinci do 30 IV 2026

Synektik podpisał aneks do umowy zawartej z Intuitive Surgical w sprawie współpracy w zakresie sprzedaży na polskim rynku systemów chirurgicznych da Vinci, podała spółka. Na mocy aneksu współpraca pomiędzy spółką a Intuitive została przedłużona do 30 kwietnia 2026 r.

„Pozostałe zapisy umowy nie uległy zmianie: spółka pozostaje wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i odpowiada za sprzedaż oraz serwis systemów robotycznych, instrumentów i akcesoriów do ww. urządzeń, a także szkolenia operatorów systemów, kwestie regulacyjne oraz marketingowe” – czytamy w komunikacie.

Informacja o podpisaniu aneksu do umowy została uznana przez Synektik za istotną, ponieważ sprzedaż zaawansowanych urządzeń z obszaru terapii jest jednym ze strategicznych obszarów rozwoju zawartych w strategii rozwoju grupy kapitałowej Synektik na lata 2017-2021, wskazano również.

Grupa Synektik dostarcza rozwiązania informatyczne, nowoczesną technologię oraz pełen zakres usług i wsparcia dla placówek medycznych, w zakresie radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)